Ką pamatyti Plungėje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą

  • Ką pamatyti Plungėje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą

    Lietuvos miestuose ir miesteliuose glūdi neįtikėtinai įdomios ir mažai atrastos vietos, viena iš jų, į kurią šiandieną ir pakviesime keliauti - Plungė. Neabejojame, kad šiame mieste atrasite nuostabiausias ir nepamirštamas gamtos vietas ir patirsite pačius geriausius įspūdžius išvykoje su vaikais. Esame tikri, kad su gamta, joje knibždančia gyvūnija ir kitomis įdomybėmis esate susipažinę. Lavinamosios priemonės vaikams, įvairios lavinamosios kortelės vaikus nukelia į pačias įdomiausias ir smagiausias mokymosi keliones. Tačiau tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. Tad nieko nelaukime ir leiskimės į tikrą kelionę po Lietuvos miestus, o štai ką rekomenduojame išvysti Plungėje.

    Lankytinos vietos Plungėje

    Kunigaikščio M. Oginskio rūmai - vienas gražiausių XIX a. Lietuvos architektūros paminklų. Ypatingas išskirtinumas – rūmų stogą puošiančios antikinio stiliaus skulptūros.
    Dvaro laikrodinė - kunigaikščio Mykolo Oginskio Plungės dvaro ansamblio pastatas, valstybės saugomas kultūros paveldo objektas su restauruotu XIX amžiaus vidurio laikrodžiu, turinčiu labai retą mechanizmą.
    Senamiesčio aikštė - stačiakampė Senamiesčio aikštė, iš kurios penkiomis kryptimis eina besišakojančios ir miestą į kvartalus dalijančios gatvės.
    Laisvės alėja – viena iš seniausių alėjų Lietuvoje bei viena iš įdomiausių ir gražiausių gatvių Plungėje.
    Plungės lurdas (Lourdes Grotto) - lurdo grota su Švč. M. Marijos skulptūra.
    Žemaitijos nacionalinio parko ir Užgavėnių ekspozicija - pirmasis Užgavėnių muziejus Lietuvoje, kuriame pristatoma garsi Žemaitijoje tradicinė Užgavėnių šventė.
    Siberijos apžvalgos bokštas - pastatytas ant Sidabro kalno, kurį iš trijų pusių supa Siberijos pelkė ir Kunigo upė.

    Ties šiomis lankytinomis vietomis neapsiribokite, nes Plungė ir jos apylinkės turi ir didingas bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

    Žymiausios bažnyčios:

    Plungės šv. Jono Krikštytojo bažnyčia

    Muziejai:

    • Žemaičių dailės muziejus
    • Žemaitės memorialinis muziejus

    Parkai:

    • Plungės miesto parkas
    • Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parkas
    • Pasigrožėjus visomis šiomis lankytinomis vietomis Plungėje, stabtelėkite ir prie vandens telkinių. Per miestą teką viena upė (Babrungo upė ) ir keletas upelių. Į vakarus nuo Plungės Babrungo upė užtvenkta. Susidarė Gondingos hidroelektrinės tvenkinys, dažnai vadinamas – Plungės jūra. Plungės rajone tyvuliuoja didžiulis Platelių ežeras.

    TAI ĮDOMU..

    Kad patirtumėte tikrą Plungės miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

    Įdomūs faktai apie Plungę:

    • Plungės rajone veikia išskirtinis objektas Lietuvoje – Šaltojo karo muziejus. Jis įdomus tuo, kad yra teritorijoje, kur sovietmečiu buvo plokštinė raketų bazė. Iki 1978 m. tai buvo viena slapčiausių SSRS karinių bazių. Dabar buvusią balistinių raketų bazę ir 27 m gylio raketų šachtą gali aplankyti visi norintys.
    • Ar žinote, kad bevaikščiodami po Plungės parką galite pasijusti tarsi Italijoje? Plungės parke stovi 1846 m. grafo Zubovo žmonos Aleksandros atminimui statyta pilaitė – laikrodinė. Raudonų plytų pilaitė yra labai panaši į Florencijoje esančius Palazzo Vecchio rūmus.
    • Ar žinote, kad Plungės rajone yra miestelis, kuris kartais įvardijamas, kaip mažoji Jeruzalė? Tai Žemaičių Kalvarija. Žemaičių Kalvarijoje stovi 19 Kryžiaus kelio koplyčių. Per jas veda 7 kilometrų ilgio tikintiesiems skirtas kelias. Koplyčios atkartoja Jėzaus kančią nešant kryžių. Žemaičių Kalvarijos miestelio kalvotumas simboliškai turėjo priminti kalvotą Jeruzalės peizažą.

    Ar žinai, kad?

    Plungės rajone yra didžiausias Žemaitijoje Platelių ežeras. Jo plotas 1200,28 ha, ilgis – 8,4 km, vidutinis plotis – 3,3 km, giliausia vieta apie 49,10 m. Pasakojama, kad kadaise ežeras plytėjęs toli vakaruose. Tačiau per audrą jį pasigriebė viesulas ir ėmė nešti į rytus. Iš ežero-debesies labai smarkiai lijo. Viena žemaitė su nuostaba sušuko: „Ale tā lej!… Platē lej!“ (t. y. plačiai lyja). Pasirodo, tai buvęs ežero-debesies slaptažodis, kurį ištarus visas jo vanduo sugarmėjo į duburį tarp kalvų.

    PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE PLUNGĘ

    Vieta / apskritis: miestas šiaurės vakarų Lietuvoje, Telšių apskrityje, 27 km į vakarus nuo Telšių, abipus Babrungo upės.
    Miesto plotas: 11,78 km²
    Gyventojai: ~ 17 300
    Etnografinis regionas: Žemaitija
    Herbas: Herbo mėlyname lauke raudonu kaspinu perrištas auksinis kviečių pėdas, virš jo – auksinė Dievo Apvaizdos akis.

    ISTORIJA

    Kada įkurtas? 1567 m. minima kaip miestelis.
    Miesto pavadinimo kilmė: Kalbininkų spėjama, kad Plungės vardas gali būti asmenvardinis vietovardis – miestui pradžią galimai davė sodyba, kurios savininkas buvo Plungė. Tačiau miesto vardo kilmė nėra visiškai aiški.
    Miesto legenda / istorija: Manoma, dabartinės Plungės vietoje žmonės gyveno dar V–I a. pr. m. e. Po 1422 m. Melno taikos žemaičių giriose ėmė rastis gyventojų sodybos. 1567 m. minima kaip miestelis. 1792 m. sausio 13 d. Plungė gavo Magdeburgo teises. 1806–1873 m. Plungė priklausė Zubovams, o vėliau – grafams Oginskiams, kurie 1879 m. čia pastatė rūmus. 1925 m. įsteigta gimnazija. 1931 m. Plungės gaisras nusiaubė trečdalį miestelio. 1932 m. nutiestas geležinkelis, nors Plungės geležinkelio stotis atidaryta dar 1924 m. Pirmoji privati ligoninė Plungės mieste buvo pastatyta 1939 m. Miestas pradėjo sparčiai augti.
    Miesto šventės: Kasmet birželio mėnesį Plungė švenčia savo miesto gimtadienį ir tuo pačiu vyksta pučiamųjų orkestrų festivalis.

    Net neabejojame, kad Plungėje esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

    Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

    Ką pamatyti Joniškyje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą
    Įdomybės Neringos mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai
    Ką pamatyti Varėnoje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą
    Lankytinos vietos Visagine su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą
    Ką verta pamatyti Birštone? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą