Ką pamatyti Panevėžyje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą

Ką pamatyti Panevėžyje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą

Lietuvos miestuose ir miesteliuose glūdi neįtikėtinai įdomios ir mažai atrastos vietos, viena iš jų, į kurią šiandieną ir pakviesime keliauti - Panevėžys. Neabejojame, kad šiame mieste atrasite nuostabiausias ir nepamirštamas gamtos vietas ir patirsite pačius geriausius įspūdžius išvykoje su vaikais. Esame tikri, kad su gamta, joje knibždančia gyvūnija ir kitomis įdomybėmis esate susipažinę. Lavinamosios priemonės vaikams, įvairios lavinamosios kortelės vaikus nukelia į pačias įdomiausias ir smagiausias mokymosi keliones. Tačiau tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis.

Lankytinos vietos Panevėžyje

 • Vėjo malūnas - vienas žinomiausių miesto simbolių, stovintis jau daugiau kaip šimtmetį, pastatytas apie 1880 m.
 • Laisvės aikštė - viešoji miesto erdvė Panevėžio centre, pagrindinė ir seniausia aikštė mieste.
 • Senvagė - tvenkinys Panevėžio miesto centre. Parkas ir tvenkinys tapo labiausiai reprezentuojanti miestą vieta.
 • Panevėžio ekrano marios - didžiausias Panevėžio miesto vandens telkinys visų vadinamas „Ekrano“ mariomis – tai užtvenkta Nevėžio upė.
 • Skulptūra „Don Kichotas“ - priešais Juozo Masiulio knygyną, centrinėje Vasario 16-osios gatvėje atidengta Henriko Orakausko sukurta bronzinė legendinio ispanų literatūros herojaus skulptūra.

Ties šiomis lankytinomis vietomis neapsiribokite, nes Panevėžys ir jo apylinkės turi ir didingas bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

Žymiausios bažnyčios:

 • Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia, Panevėžys
 • Panevėžio Švč. Trejybės bažnyčia
 • Panevėžio stačiatikių Kristaus prisikėlimo bažnyčia
 • Kristaus Karaliaus katedra

Muziejai:

Panevėžio kraštotyros muziejus

Parkai:

 • Skaistakalnio parkas
 • Kultūros ir poilsio parkas

Pasigrožėjus visomis šiomis lankytinomis vietomis Panevėžyje, stabtelėkite ir prie vandens telkinių. Miestas išsidėstęs abipus Nevėžio upės. Yra Ekrano tvenkinys / marios bei pasivaikščiojimams tobulai tinkamas Senvagės tvenkinys.

TAI ĮDOMU..

Kad patirtumėte tikrą Panevėžio miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

Įdomūs faktai apie Panevėžį:

 • Panevėžys gali pasigirti sparčiu plėtimusi, per šimtmetį gyventojų Panevėžyje padaugėjo daugiau kaip 16 kartų!
 • Panevėžys yra itin patogioje geografinėje padėtyje. Susikerta svarbiausios Lietuvos automagistralės, „Via Baltica“ jungianti su dviem Baltijos jūros sostinėmis – Varšuva ir Ryga.
 • 1969 m. vasario mėnesį Panevėžyje siautė ilgiausia Lietuvoje stichinė pūga, kuri truko net 78 val. 25 min.

Ar žinai, kad?

Panevėžyje nuo 1962 iki 2006 metų veikė viena žinomiausių Lietuvoje pramonės gamyklų - “Ekranas”. Tai buvusi vienintelė Baltijos šalyse ir viena didžiausių Europoje spalvinių kineskopų gamintojų ir viena didžiausių Lietuvos įmonių. Apie šią gamykla iki šiol liudija Panevėžyje išlikęs Ekrano tvenkinys, dar kitaip vadinamas mariomis. Užtvanka su tiltu pastatyta 1979 m. Tvenkinys užsipildė po 1980 m. Tuomet užtvenktos 85 ha marios, kurių tūris siekė apie 2 mln. kub. m vandens. Po marių vandeniu atsidūrė daugiausia krūmais apaugęs laukas, o gyvenamųjų namų šioje vietoje nebuvo. 2022 m. rugpjūtį, išlūžus vienam iš užtvankos šliuzų, tvenkinio vanduo apsėmė teritorijas Panevėžyje ir Panevėžio rajone.

PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE PANEVĖŽĮ

 • Vieta / apskritis: šiaurės Lietuvos miestas. Penktas pagal dydį Lietuvos miestas.
 • Miesto plotas: 54 km²
 • Gyventojai: ~ 87 900
 • Etnografinis regionas: Aukštaitija
 • Herbas: Sidabriniame lauke raudoni vartai su trimis bokšteliais ir virš jų iškilusiu bokštu. Vartų durys, langai ir skydo papėdė juodi.

ISTORIJA

 • Kada įkurtas? Pirma kartą paminėtas 1503 m.
 • Miesto pavadinimo kilmė: Miestas kūrėsi prie Nevėžio upės, todėl ir pavadintas atitinkamai: priešdėlis pa- + upės vardas.
 • Miesto legenda / istorija: 1414 m., pasak legendos, Vytautas Didysis, grįždamas iš Žemaitijos į Vilnių, rado čia senosios lietuvių tikybos šventyklą. 1503 m. rugsėjo 7 d. paminėtas Panevėžio vardas, kai Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Aleksandras rašte Ramygalos bažnyčios klebonui apie dovanojamas žemes tarp Nevėžio ir Lėvens upių pamini Panevėžė. Miestas pamažu įgavo didesnę reikšmę. 1791–1792 m. tapo miestu. Tik tris kartus – 1812 m. pražygiuojant Napoleono armijai ir 1831 bei 1863 metų sukilimų metu miestas patyrė sukrėtimus, tačiau jų pasekmės greitai likviduotos. Pagrindinis tolesnių dviejų miesto istorijos šimtmečių bruožas yra nuolatinis ir greitas augimas.
 • Miesto šventės: Kasmet rugsėjo mėnesį Panevėžyje vyksta miesto gimtadienis.

Net neabejojame, kad Panevėžyje esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

Ką pamatyti Kelmėje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą -
Ką verta pamatyti Klaipėdoje? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą -
Ką verta pamatyti Akmenėje? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą -
Įdomybės Pasvalyje: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai -
Ką pamatyti Tauragėje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą -