Ką pamatyti Lazdijuose su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą

 • Ką pamatyti Lazdijuose su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą

  Lietuvos miestuose ir miesteliuose glūdi neįtikėtinai įdomios ir mažai atrastos vietos, viena iš jų, į kurią šiandieną ir pakviesime keliauti Lazdijai. Neabejojame, kad šiame mieste atrasite nuostabiausias ir nepamirštamas gamtos vietas ir patirsite pačius geriausius įspūdžius išvykoje su vaikais. Esame tikri, kad su gamta ir joje knibždančia gyvūnija padėjo susipažinti lavinamosios kortelės vaikams arba kalbančios kortelės. Tačiau tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. Tad nieko nelaukime ir leiskimės į kelionę, o štai ką rekomenduojame išvysti Lazdijuose.

  Lankytinos vietos Lazdijuose

  Dusios ežeras - ežeras Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje, didžiausias pietų Lietuvos ežeras.
  Metelių regioninis parkas - parkas įsteigtas siekiant išsaugoti didžiųjų Pietų Lietuvos ežerų ir jų apylinkių kraštovaizdį, gamtos ir kultūros vertybes.
  Aštriosios kirsnos dvaras - vienas didžiausių Užnemunės regione - su 19 statinių ir istoriniu parku, įkomponuotu banguotame reljefe.
  Veisiejų ir Metelių apžvalgos bokštai - Bokšto konstrukcija iš medžio ir metalo primena susuktą nendrių pėdą. Nuo 15 metrų aukščio platformos atsiveria Metelio ežero, Metelių kaimo, Kimsinės pievos panorama ir siauras Dusios ežero ruožas.
  Rudaminos piliakalnis - valstybės saugomas kultūros paminklų kompleksas.

  Ties šiomis lankytinomis vietomis neapsiribokite, nes Lazdijai ir jo apylinkės turi ir didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

  Žymiausios bažnyčios:

  • Lazdijų Šv. Onos bažnyčia
  • Lazdijų sentikių cerkvė

  Muziejai:

  • Lazdijų krašto muziejus
  • Albino Jarmalos kalendorių muziejus

  Parkai:

  • Lazdijų miesto parkas
  • Metelių regioninis parkas

  Per Lazdijus į Rimiečio ežerą teka Raišupio upelis, į pietus yra Baltajo ežeras. O Lazdijų rajone yra Dusios ežeras, tad nepamirškite aplankyti ir vandens telkinių, o gal net pasimėgauti vandens pramogomis.

  TAI ĮDOMU..

  Kad patirtumėte tikrą Lazdijų miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

  Įdomūs faktai apie Lazdijus:

  • Ar žinote, kad Lazdijuose susikūrė esperanto kalba? Ši kalba, labiausiai paplitusi dirbtinė kalba Pasaulyje, o jos pradinininkas Liudvikas Lazaris Zamenhofas kilęs iš Lazdijų rajono, Veisiejų miestelio.
  • Lazdijų rajono teritorijoje yra Dzūkų vadinama jūra - Dusios ežeras. Tai didžiausias pietų Lietuvos ežeras ir trečias pagal dydį Lietuvos ežeras. Plotas 2346 ha.
  • Ar žinote, kad Lazdijų krašte susikerta trijų valstybių sienos? Baltarusijos-Lenkijos-Lietuvos sienų sankirta yra Maros upės vagos viduryje. Taigi sugalvoję paplaukioti baidarėmis Maros upe ne tik smagiai praleistumėte laiką ar pasigrožėtumėte upės gamtos peizažais, bet ir vienu metu pabuvotumėte net trijose valstybėse.

  Ar žinai, kad?

  Lietuvos karaliumi Mindaugas buvo karūnuotas ant Lazdijų krašte esančio Rudaminos piliakalnio. Rudaminos piliakalnis su senovės gyvenviete – tai vienas žymiausių Užnemunėje gyvenusių jotvingių paminklų. Daugelis senųjų istorikų teigė, kad ant šio piliakalnio 1240 m. Rudaminos pilį pastatė kunigaikštis Ringaudas ir čia Mindaugas buvo vainikuotas Lietuvos karaliumi.

  PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE LAZDIJUS

  Vieta / apskritis: miestas pietų Lietuvoje, Alytaus apskrityje, 52 km į pietvakarius nuo Alytaus, 7 km nuo sienos su Lenkija.
  Miesto plotas: 4,8 km²
  Gyventojai: ~ 3 800
  Etnografinis regionas: Dzūkija
  Herbas: Herbo raudoname lauke stovintis auksinis briedis raudonu liežuviu. Po briedžiu - trys juodi raktai barzdelėmis į viršų. Du sukryžiuoti lyg Andriaus kryžius, trečias kerta juos vertikaliai.

  ISTORIJA

  Kada įkurtas? Pirmą kartą Lazdijai kaip valdovo dvaras ir Lazdijų seniūnija minimi 1532 m.
  Miesto pavadinimo kilmė: Lazdijų miesto pavadinimas yra vandenvardinis vietovardis, kilęs nuo upelio, kuris teka pro miestą – Lazdiją (kitas Raišupio upelio pavadinimas), vardo. Tačiau nėra aišku, kaip atsirado pačios Lazdijos pavadinimas. Manoma, kad Raišupio pavadinimas yra jotvingiškas ir buvo susijęs su žodžiu riešutas, kadangi Lietuvoje riešutai auga ant lazdynų, todėl tikriausiai ir atsirado upelio pavadinimas Lazdija (vadinama ir Lazda). Tai vienas iš unikalių vietovardžių, kurio kilmę galima aiškinti vertimu iš jotvingių į lietuvių kalbą.
  Miesto legenda / istorija: 1532 m. Lazdijai minimi kaip valdovo dvaras ir Lazdijų seniūnija. Valdovas Žygimantas Augustas prie Lazdijos upelio paskyrė žemės plotą miestui kurtis, gyvenvietė minima nuo 1561 m. 1597 m. gegužės 17 d. karalius Zigmantas Vaza Lazdijams suteikė Magdeburgo teises, herbą ir turgaus bei prekymečių privilegiją – ši data laikoma Lazdijų gimtadieniu. Apie 1800 m. čia buvo karališkasis Lazdijų dvaras. Per II pasaulinį karą 1941 m. ir 1944 m. Lazdijai buvo labai sugriauti. Po karo miestas pradėjo atsigauti ir sparčiai klestėti - pastatytas gyvenamųjų namų kvartalas, universalinė parduotuvė, kavinė, yra Lazdijų ligoninė, pirminės sveikatos priežiūros centras, senelių namai, meteorologinė stotis.
  Miesto šventės: Kasmet gegužės mėnesį Lazdijai švenčia savo miesto gimtadienį.

  Net neabejojame, kad Lazdijuose esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

  Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

  Įdomybės Marijampolės mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai
  Lankytinos vietos Elektrėnuose su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą
  Ką pamatyti Joniškyje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą
  Įdomybės Neringos mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai
  Ką pamatyti Varėnoje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą