Ką pamatyti Kupiškyje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą

Ką pamatyti Kupiškyje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą

Lietuvos miestuose ir miesteliuose glūdi neįtikėtinai įdomios ir mažai atrastos vietos, viena iš jų, į kurią šiandieną ir pakviesime keliauti - Kupiškis. Neabejojame, kad šiame mieste atrasite nuostabiausias ir nepamirštamas gamtos vietas ir patirsite pačius geriausius įspūdžius išvykoje su vaikais. Esame tikri, kad su gamta, joje knibždančia gyvūnija ir kitomis įdomybėmis esate susipažinę. Lavinamosios priemonės vaikams, įvairios lavinamosios kortelės vaikus nukelia į pačias įdomiausias ir smagiausias mokymosi keliones. Tačiau tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. Tad nieko nelaukime ir leiskimės į tikrą kelionę po Lietuvos miestus, o štai ką rekomenduojame išvysti Kupiškyje.

Lankytinos vietos Kupiškyje

 • Kupiškio (Aukštupėnų) piliakalnis - iš šiaurės piliakalnį juosia Aukštupio, iš vakarų – Lėvens slėnis, iš rytų – dauba, pietinėje pusėje yra aukštuma.
 • Henriko Orakausko skulptūros - tai muziejus po atviru dangumi, vienas iš turistinių maršrutų, atskleidžiantis unikalų Kupiškio veidą.
 • Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštė - čia esantis naujas muzikinis fontanas - šiuolaikinis architektūrinis, inžinerinis ir meno kūrinys, apjungiantis vandens, šviesos ir muzikos efektus.
 • Adomynės dvaras - tradicinio liaudiško klasicizmo stiliaus medinis dvaras Adomynės kaime.
 • Generolo Jono Černiaus skveras - pagrindinis akcentas – skulptoriaus Vaclovo Krutinio sukurta skulptūrinė granito kompozicija su generolo Jono Černiaus biustu. Skvere pastatyti suoliukai, pasodinti gėlynai.
 • Kupiškio marios - tai ketvirtas pagal dydį dirbtinis vandens telkinys Lietuvoje, mėgstama kupiškėnų ir svečių poilsio vieta.

Ties šiomis lankytinomis vietomis neapsiribokite, nes Kupiškis ir jos apylinkės turi ir didingas bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

Žymiausios bažnyčios:

 • Kristaus Žengimo į dangų bažnyčia
 • Palėvenės Šv. Domininko (Dominyko) bažnyčia
 • Alizavos Jono Krikštytojo bažnyčia

Muziejai:

 • Kupiškio etnografijos muziejus
 • Adomo Petrausko muziejus
 • Laukminiškių k. muziejus

Parkai:

 • Uošvės Liežuvio salos dendrologinis parkas
 • Kazio Šimonio parkas
 • Kupos upės slėnio parkas
 • Topolio parkas

Pasigrožėjus visomis šiomis lankytinomis vietomis Kupiškyje, stabtelėkite ir prie vandens telkinių. Mieste šiaurės vakariniu miesto pakraščiu prateka Lėvuo, per centrą teka upė Kupa. Ežerai - Kalkynas, Varležeris, Indubas. Yra vienos didžiausių marių Lietuvoje - Kupiškio marios.

TAI ĮDOMU..

Kad patirtumėte tikrą Kupiškio miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

Įdomūs faktai apie Kupiškį:

Kupiškio marios yra ketvirtas pagal dydį, dirbtinis vandens telkinys Lietuvoje. 1984 m. užtvenkus Lėvens upę susiformavo 828 ha ploto ir 25 km ilgio dirbtinis vandens tvenkinys. Kasmet čia vyksta „Marių regata“, žūklės varžybos, įvairios šventės. Pakrantėse įrengtos maudyklos, poilsio aikštelės, laužavietės, pavėsinės, stovėjimo aikštelės.

Kupiškio etnografijos muziejuje galite rasti tauro ragus su dalimi kaukolės! Kupiškio etnografijos muziejus įsikūręs buvusios mokyklos (1823 m.) akmens mūro pastate. Etnografijos muziejuje ir jo filialuose saugoma 56 747 tūkst. eksponatų.

A. Petrausko muziejus, Uoginių kaime, pastatytas ant 4 akmenų. Bokštas pastatytas ant 4 akmenų, kurie simbolizuoja 4 pasaulio kryptis (šiaurę, pietus, rytus ir vakarus). Bokšte įkurtas Adomo Petrausko muziejus.

Ar žinai, kad?

Kupiškio Kristaus Žengimo į dangų bažnyčia yra trečia pagal dydį Lietuvoje. Iš kurios pusės važiuotumėte į miestą, pirmiausiai išvysite jos raudonų plytų bokštus.

PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE KUPIŠKĮ

 • Vieta / apskritis: miestas šiaurės rytų Lietuvoje, Panevėžio apskrityje.
 • Miesto plotas: 7 km²
 • Gyventojai: ~ 6 200
 • Etnografinis regionas: Aukštaitija
 • Herbas: skydas perkirstas į du laukus: viršutiniame mėlyname lauke du iš viršutinių kampų į širdį nukreipti vingiuoti sidabriniai kaspinai, apatiniame auksiniame lauke žvaigžde sudėti trys juodi linų verpalų ryšuliai.

ISTORIJA

 • Kada įkurtas? Istoriniuose šaltiniuose – kaip Lietuvos valdovo Žygimanto Senojo miestelis – Kupiškis pirmąsyk paminėtas 1529 m.
 • Miesto pavadinimo kilmė: Miestas pavadintas pagal Kupos upę (kairysis Lėvens intakas), kurios žiotyse ir įsikūręs Kupiškis. Tarmiškai „kūpėti“ reiškia smarkiai bėgti, kunkuliuoti – srauninga Kupa smarkiai teka per pavasario polaidžius.
 • Miesto legenda / istorija: Miestas įėjo į sėlių genties gyvenamos teritorijos ribas. 2000 m. Gyvakaruose aptiktas akmens amžiaus kapas, datuojamas III tūkst. pr. m. e. pab. – II tūks. pr. m. e. I pr. su įkapėmis ir, pagal atliktus tyrimus, su senųjų indoeuropiečių palaikais. Radiniai saugomi Lietuvos nacionaliniame muziejuje. Spėjama, kad ant piliakalnio medinė Kupiškio pilis buvusi jau XIII a. 1240 m. sugriauta Kupiškio pilis. XVI amžiuje buvo dvaras, seniūnija, pavieto centras, todėl tikėtina, kad įsikūrė anksčiau nei buvo paminėtas pirmą kartą. 1616 m. pastatyta bažnyčia. 1589 m. Paminėtas Kupiškis dėl gaisro, kurio metu sudegė visa Budronių gatvė. 1616 m. yra užfiksuotas pirmasis miestelio medinės bažnyčios paminėjimas. 1792 m. suteiktos miesto teisės.
 • Miesto šventės: Vienas iš ypatingiausių renginių Kupiškyje yra tradicinė miesto šventė, kurią kasmet organizuoja vietos savivaldybė. Šventės metu vyksta tautodailės mugė, kurioje galima įsigyti rankų darbo gaminių ir tradicinių amatų. Kasmet Kupiškio mariose vyksta „Marių regata“, žūklės varžybos, įvairios šventės.

Net neabejojame, kad Kupiškyje esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

Lankytinos vietos Radviliškyje su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą -
Ką pamatyti Rietave su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą -
Lankytinos vietos Kaune su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą
Įdomybės Kretingos mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai -
Ką pamatyti Skuode su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą -