Ką pamatyti Klaipėdos rajone su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą

 • Ką pamatyti Klaipėdos rajone su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą


  Lietuvos miestuose ir miesteliuose glūdi neįtikėtinai įdomios ir mažai atrastos vietos, viena iš jų, į kurią šiandieną ir pakviesime keliauti - Klaipėdos rajonas. Neabejojame, kad šiame mieste, esančiame visai šalia vienintelio Lietuvos uostamiečio atrasite nuostabiausias ir nepamirštamas gamtos vietas ir patirsite pačius geriausius įspūdžius išvykoje su vaikais. Esame tikri, kad su gamta ir joje knibždančia gyvūnija susipažinti padėjo lavinamosios knygos ar lavinamosios kortelės vaikams. Tačiau tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. Tad nieko nelaukime ir leiskimės į kelionę, o štai ką rekomenduojame išvysti Klaipėdos rajone.

  Lankytinos vietos Klaipėdos rajone

  Karklė - etnografinis kaimas Klaipėdos rajono savivaldybėje, etnokultūrinis draustinis.
  Olando kepurė - gamtos paveldo objektas. Taip vadinamas skardis, esantis tarp Girulių ir Karklės, kurį suformavo lendynmetis.
  Pajūrio regioninis parkas - regioninis parkas vakarų Lietuvoje, prie Baltijos jūros. Plotas 5602 ha, jūra užima 54 proc., miškai 36 proc. Parkas įsteigtas siekiant išsaugoti žemyninio pajūrio kraštovaizdžius, gamtines bei kultūros paveldo vertybes, biologinę Baltijos jūros įvairovę, jūrinius riedulynus.
  J. Gižo etnografinė sodyba - yra vienintelė Lietuvoje išlikusi laivadirbio sodyba, kurioje pristatoma pamario krašto laivadirbystės bei žvejybos tradicijos.
  Svencelė - buriuotojų jėgos aitvarais Meka - yra svarbi vieta jėgos aitvarų ir banglenčių sporto entuziastams. Čia negilus krantas ir palankus buriavimui (pakankamai stabilus) vėjas laikoma viena geriausių vietų jėgos aitvarams Lietuvoje ir ypač – pradedantiesiems.

  Ties šiomis lankytinomis vietomis neapsiribokite, nes Klaipėdos rajonas turi ir didingas apylinkių bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

  Žymiausios bažnyčios:

  • Dovilų evangelikų liuteronų bažnyčia
  • Endriejavo šv. apaštalo Andriejaus bažnyčia
  • Gargždų šv. arkangelo Mykolo bažnyčia
  • Judrėnų šv. Antano Paduviečio bažnyčia

  Muziejai:

  • Gargždų krašto muziejus
  • Agluonėnų etnografinė sodyba
  • Dariaus ir Girėno gimtinės-muziejai
  • I. Simonaitytės memorialinis muziejus

  Parkai:

  • Pajūrio regioninis parkas
  • Gargždų miesto parkas
  • Priekulės vingio parkas

  Klaipėdos rajone kaip niekur kitur gausu įvairių vandens telkinių, tarp kurių ir jūra, ir marios, upės ir ežerai. Tad karšta vasaros diena neįsivaizduojama be vandens pramogų. Savivaldybės teritorija teka Minija su intakais Žvelsa, Skinija, Agluona, Veiviržu; Dangė su intaku Ekete. Pietrytine dalimi teka Veiviržo intakas Šalpė, jos intakas Graumena teka savivaldybės pietryčių riba.

  Klaipėdos rajono ežerai: Kalotės, Kapstato, Plazės, Kalvių žvyro karjero, Laukžemių, Greičiūnų, Agluonėnų, Plikių tvenkiniai. Tyrų, Svencelės pelkės.

  TAI ĮDOMU..

  Kad patirtumėte tikrą Klaipėdos rajono miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

  Įdomūs faktai apie Klaipėdos rajoną:

  • Klaipėdos rajono administracinis centras – Gargždai (priešingai nei kiti Lietuvos rajonai, šio rajono pavadinimas nesutampa su jo centru).
  • Vienintelis Lietuvoje rajonas kuris yra 4 vandenų kraštas - su Klaipėdos rajonu ribojasi jūra, marios, ežerai ir upės.
  • Klaipėdos rajone esanti karklė – vienintelis žvejų kaimelis Lietuvoje ant jūros kranto, išlaikęs etnografinį savitumą. XV a. pab. – XVI a. pr. Baltijos jūros pakrantėje įsikūręs Karklės kaimas yra vienas seniausių ir didžiausių pajūrio gyvenviečių.

  Ar žinai, kad?

  Klaipėdos rajono savivaldybės herbas yra lygiai toks pats kaip ir Gargždų miesto, taip yra todėl, kad Gargždai yra tapę Klaipėdos rajono centru.

  PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE KLAIPĖDOS RAJONĄ

  Vieta / apskritis: administracinis-teritorinis vienetas vakarų Lietuvoje, į rytus nuo Klaipėdos miesto, prie Kuršių marių ir Baltijos.
  Miesto plotas: 1336 km²
  Gyventojai: ~ 59 400
  Etnografinis regionas: Mažoji Lietuva
  Herbas: Herbo raudoname lauke žalių laurų vainiku apsuptas gulsčias sidabrinis kalavijas. Lauro uogos ir kalavijo rankena auksiniai.

  ISTORIJA

  Kada įkurtas? Rajonas sudarytas 1950 m. birželio 20 d. iš buvusios Klaipėdos apskrities 24 apylinkių ir Plungės apskrities 2 apylinkių.
  Miesto pavadinimo kilmė: Klaipėdos rajono pavadinimas yra kildinamas iš Klaipėdos miesto pavadinimo. Manoma, kad vietinės baltų gentys (skalviai ir galbūt kuršiai) šitaip vadino Nemuno tėkmę žemupyje, o Vokiečių ordinas šį pavadinimą tik perėmė. Kada atsiranda žemaitiškas pavadinimas Klaipėda, nėra aišku.
  Miesto legenda / istorija: Klaipėdos rajono savivaldybė buvo sudaryta 1950 m. Centras – Klaipėda, nuo 1952 m. gegužės 25 d. – Gargždai. 1950–1953 m. rajonas priklausė Klaipėdos sričiai. 1958 m. Gargždų miestelis pertvarkytas į miesto tipo gyvenvietę, 1965 m. – į rajono pavaldumo miestą. 1995 m. įkurta Klaipėdos rajono savivaldybė. Administracinis centras – Gargždai (priešingai nei kiti Lietuvos rajonai, šio rajono pavadinimas nesutampa su jo centru). Savivaldybės teritorijoje yra: 2 miestai – Gargždai ir Priekulė; 7 miesteliai – Dovilai, Endriejavas, Judrėnai, Kretingalė, Plikiai, Veiviržėnai ir Vėžaičiai. Didžiausios gyvenvietės: Gargždai, Dercekliai, Trušeliai.
  Miesto šventės: Klaipėdos rajono miestuose, miesteliuose bei kaimuose kasmet vyksta įvairūs renginiai bei miestelių gimtadieniai.

  Net neabejojame, kad Klaipėdos rajone esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

  Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

  Įdomybės Šilalės mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai
  Ką verta pamatyti Širvintų mieste? Lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą
  Ką pamatyti Kupiškyje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą
  Ką pamatyti Zarasuose su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą
  Įdomybės Šiaulių mieste: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai