Ką pamatyti Kazlų Rūdoje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą

 • Ką pamatyti Kazlų Rūdoje su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą

  Lietuvos miestuose ir miesteliuose glūdi neįtikėtinai įdomios ir mažai atrastos vietos, viena iš jų, į kurią šiandieną ir pakviesime keliauti - Kazlų Rūda. Neabejojame, kad šiame mieste atrasite nuostabiausias ir nepamirštamas gamtos vietas ir patirsite pačius geriausius įspūdžius išvykoje su vaikais. Esame tikri, kad su gamta, joje knibždančia gyvūnija ir kitomis įdomybėmis esate susipažinę. Lavinamosios priemonės vaikams, įvairios lavinamosios kortelės vaikus nukelia į pačias įdomiausias ir smagiausias mokymosi keliones. Tačiau tai, ką perskaitėte ir išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. Tad nieko nelaukime ir leiskimės į tikrą kelionę po Lietuvos miestus, o štai ką rekomenduojame išvysti Kazlų Rūdoje.

  Lankytinos vietos Kazlų Rūdoje

  Pažintinis miško takas - čia galima rasti atsakymą, kodėl Kazlų Rūdą taip vadinasi ir kodėl aplink yra daugiau gyvenviečių, kurių pavadinime yra žodis Rūda.
  Paukščių takas - juo einant galima išgirsti paukščių balsus bei pamatyti jiems skirtus inkilus.
  Antanavo koplyčia - pastatyta XVIII a., dabar turi architektūros paminklo statusą (unikalaus šešiakampio plano su dviem zakristijomis), yra kultūros vertybių sąraše kaip originalus liaudies sakralinės architektūros paminklas.
  K.Griniaus paminklas - tarpukario nepriklausomos Lietuvos Prezidento dr. K.Griniaus palaikų urna užmūryta paminklo, iškalto iš balto granito, postamente.

  Ties šiomis lankytinomis vietomis neapsiribokite, nes Kazlų Rūda ir jos apylinkės turi ir didingas bažnyčias, įdomybėmis alsuojančius muziejus bei smagiems pasivaikčiojimams skirtus parkus:

  Žymiausios bažnyčios:  

  • Švč. Jėzaus Širdies bažnyčia
  • Bagotosios šv. Antano Paduviečio bažnyčia
  • Antanavo koplyčia

  Muziejai:

  • Kazlų Rūdos krašto muziejinė ekspozicija
  • Miško muziejus
  • Būdos k. muziejus
  • Višakio Rūdos buities muziejus

  Parkai:  

  • Kazlų Rūdos virvių parkas
  • Miesto parkas
  • Antanavo senasis parkas
  • Mėnulio parkas

  Pasigrožėjus visomis šiomis lankytinomis vietomis Kazlų Rūdoje, stabtelėkite ir prie vandens telkinių. Mieste yra Kazlų tvenkinys, taip pat Kazlų Rūdos savivaldybėje teka Judrės, Jūrės, Kokės, Pilvės, Šilupės, Trumpuko, Vabalkšnės upės.

  TAI ĮDOMU..

  Kad patirtumėte tikrą Kazlų Rūdos miesto dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šio miesto faktais:

  Įdomūs faktai apie Kazlų Rūdą:

  • Šalimais esančiame Selemos kaime gimė Lietuvos prezidentas Kazys Grinius.
  • Valstybinių miškų urėdijos Kazlų Rūdos regioninis padalinys didžiuojasi gausiai lankomu objektu – Buktos mišku ir gamtiniu-pažintiniu taku, vinguriuojančiu pro saugomą, senais dūlančiais medžiais apvirtusią miško glūdumą. Buktos miškas – vienas iš UNESCO „Žmogus ir biosfera“ biosferos rezervatų tinklo objektų. Šis miškas ypatingas, nes jame yra skroblynų buveinės, o tai nėra būdinga vidurio ir rytų Europoje.
  • Savivaldybės dvidešimtmečio proga legendą apie Kazlų Rūdos miesto atsiradimą sukūrė patys gyventojai.

  Ar žinai, kad?

  Prie Kazlų Rūdos herbo kūrimo prisidėjo ir jos gyventojai. Jiems pageidaujant, herbe įprasmintos vietos gyvenvietės atsiradimo ypatybės. Juoda skydo spalva reiškia deguto gamybą ir geležies rūdos lydymą anglimis. Šešios žvaigždės (pasak legendos apie šeimos šešis sūnus kalvius) įprasmino kalvio amatą. Ragai reiškia miesto pavadinimą (kilusį iš lenk. kozioł) bei miškingą vietovę su žvėrių gausa.

  PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE KAZLŲ RŪDĄ

  Vieta / apskritis: miestas pietvakarių Lietuvoje, Marijampolės apskrityje.
  Miesto plotas: 3,93 km²
  Gyventojai: ~ 5 500
  Etnografinis regionas: Suvalkija
  Herbas: Juodame skydo lauke du sidabriniai stirnino ragai. Viršutinis dešinys atgręžtas į viršų, apatinis kairys – į apačią. Tarp ragų šešios auksinės šešiakampės žvaigždės (žiežirbos).

  ISTORIJA

  Kada įkurtas? Kazlų Rūda rašytiniuose šaltiniuose paminėta 1744 m.
  Miesto pavadinimo kilmė: Manoma, kad vietovardžiui pradžią davė XVIII a. iš Mozūrijos miško atsikėlęs verslininkas bajoras Kazla (ar Kazlas, Kozlovskis), kurio vardu ir buvo pavadinta išaugusi gyvenvietė.
  Miesto legenda / istorija: Kazlų Rūda rašytiniuose šaltiniuose paminėta 1744 m. Pilviškių parapijos sąrašuose, kai čia pradėta lydyti rūda. 1861 m. per 2 km nuo Kazlų Rūdos kaimo, prie Lentvario–Virbalio geležinkelio pastatyta geležinkelio stotis, prie kurios ėmė kurtis miestelis. Per 1863 m. sukilimą 1863 m. vasario 2 d. ties Kazlų Rūda, prie Čystos Būdos įvyko vienos didžiausių kautynių. Apylinkėse platinta draudžiama spauda. Miesto teises gyvenvietė gavo 1950 m., įsteigtas visuomeninis muziejus.
  Miesto šventės:
  Kazlų Rūda miesto šventę rengia rugsėjo mėnesį.

  Net neabejojame, kad Kazlų Rūdoje esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

  Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

  Lankytinos vietos Trakuose su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą -
  Įdomybės Kalvarijoje: lankytinos vietos su vaikais ir dar negirdėti faktai -
  Sužinokite - lankytinos vietos Šalčininkuose, pramogos su vaikais ir įdomiausi faktai apie šį miestą -
  Lankytinos vietos Švenčionyse su vaikais ir įdomūs faktai apie šį miestą -
  Ką pamatyti Klaipėdos rajone su vaikais? Lankytinos vietos ir patys įdomiausi faktai apie miestą -