Įdomiausios lankytinos vietos Kauno apskrityje su vaikais ir dar negirdėti faktai

 • Įdomiausios lankytinos vietos Kauno apskrityje su vaikais ir dar negirdėti faktai

  Lietuvos apskrityse, kuriose gausu įvairių miestų, miestelių bei kaimelių yra daugybė neatrastų, įdomių bei žavinčių lankytinų objektų. Šiandienos mūsų kryptis į kurią pakviesime pakeliauti - Kauno apskritis. Ši apskritis, esanti pačioje Lietuvos širdyje, ne tik patogi kryptis keliaujant su vaikais, bet ir išduosime paslaptį - itin žalia kryptis. Kauno apskritis - tikras gamtos paslapčių lopšys, kuriame nuostabi augalija bei knibždanti gyvūnija. Esame tikri, kad lavinamosios kortelės vaikams arba kalbančios kortelės leido susipažinti su įvairiu gyvūnijos pasauliu bei pačiais įdomiausiais augalais. Tačiau tai, ką perskaitėte ar išmokote, visuomet įdomu pamatyti savo akimis. Tad nieko nelaukime ir leiskimės į kelionę po Kauno apskritį, o štai ką rekomenduojame išvysti.

  Lankytinos vietos Kauno apskrityje

  • Kauno pilis - viena seniausių Lietuvos mūrinių pilių, stovinti Kaune. Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėta 1361 m.
  • Kėdainių senamiestis - valstybės saugomas urbanistikos paminklas, vienas iš septynių Lietuvoje.
  • Ilgiausia vasaros rogučių trasa - trasos ilgis – apie 600 metrų, o didžiausias jos pasididžiavimas – posūkių žiedas, esantis net 10 metrų aukštyje.
  • Kadagių slėnio takas - savaiminės kilmės kadagiais apaugęs Kauno marių šlaitas, kuris randasi šalia vienos gražiausių Nemuno slėnio atodangų. Visas pažintinis takas yra 1,3 km ilgio.
  • Dubravos rezervatinė apyrubė - ypatinga vieta, saugoma teritorija Kauno rajone, labiausiai vertinama dėl čia esančios natūralios aukštapelkės, Čia daugiau nei 50 metų nevykdoma ūkinė veikla, o 120 ha teritorijoje tvarkosi pati gamta.
  • Pažaislio vienuolynas - įspūdingas pastatų ansamblis Pažaislyje, Kauno marių šiaurės-vakariniame krante, viena iš katalikiškos piligrimystės vietų Kauno arkivyskupijoje.
  • Raseinių hipodromas - vienintelė vieta Lietuvoje, kur vyksta lygiosios žirgų lenktynės.
  • Lietuvos etnografijos muziejus - tai didžiausias ir žymiausias tokio pobūdžio muziejus Lietuvoje, vienas didžiausių pagal plotą, eksponuojamų nekilnojamųjų pastatų skaičių ir daugiausiai eksponatų turintis muziejus Europoje po atviru dangumi.
  • Mergakalnio atodanga - aukščiausia atodanga, esanti prie Kauno marių (42 m aukščio). Nuo jos atsiveria platus įspūdingas vaizdas.
  • Birštono apžvalgos bokštas - bokšto apžvalgos platforma yra iškelta aukščiausiame lygyje tarp visų Lietuvos apžvalgos bokštų.

  Kauno apskrityje gausu įvairių miestų ir miestelių, kuriuos rekomenduojame aplankyti. O taip pat daugybė vandens telkinių, kurie gali tapti smagia pramoga šiltuoju metų laiku, arba ramus pasivaikščiojimas pakrante.

  Geografija:

  Apskrityje yra 14 miestų, iš kurių didžiausi:

  • Kaunas
  • Jonava
  • Kėdainiai
  • Garliava
  • Raseiniai

  Taip pat 2657 kaimai

  Didžiąją apskrities teritorijos dalį užima žemės ūkio paskirties žemė (56,5 %), miškai – 28,1 %, vandenys ir kita žemė – 9,1 %. Didžioji dalis žemės yra privati, nuosavybė atkurta 75,3 % viso ploto.

  Vandens telkiniai:

  Per apskritį teka didžiausios šalies upės Nemunas ir Neris, taip pat Dubysa, Nevėžis.

  Didžiausias dirbtinis vandens telkinys Lietuvoje Kauno marios.

  TAI ĮDOMU..

  Kad patirtumėte tikrą Kauno apskrities dvasią, kviečiame susipažinti ir su įdomiausias šios apskrities faktais:

  Kauno apskritis gali didžiuotis gerai išvystyta ekonomika bei susisiekimu, lyginant su kitomis apskritimis. Kauno apskrityje vyrauja apdirbamoji pramonė. Čia pagaminama apie penktadalis visos Lietuvos pramonės produkcijos. Pagal parduotos produkcijos apimtį Kauno apskritis – viena iš pirmaujančių šalyje. Čia gerai išvystytas ir susisiekimas žemės bei oro transportu. Kauno apskrityje yra 345 valstybinių kelių ruožai, o Kauno oro uostas perveža du trečdalius krovinių, gabenamų oro transportu Lietuvoje, ir yra stambiausias krovinių pervežimo centras Baltijos valstybėse.

  PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE KAUNO APSKRITĮ

  • Vieta / apskritis: valstybinio lygmens administracinis-teritorinis vienetas, šalies centrinėje dalyje,
  • Apskrities plotas: 8 089 km²
  • Gyventojai: ~ 569 500
  • Savivaldybės: Kauno miestas, Birštono savivaldybė, Jonavos rajonas, Kaišiadorių rajonas, Kauno rajonas, Kėdainių rajonas, Prienų rajonas, Raseinių rajonas.
  • Herbas: Herbo raudoname lauke sidabrinė tauro galva su auksiniu kryžiumi tarp ragų. Mėlyname bordiūre 10 dvigubų auksinių kryžių.

  ISTORIJA

  • Kada įkurtas? 1994m.
  • Pavadinimo kilmė: Kauno apskrities pavadinimas kilęs nuo Kauno miesto vardo. Šiuo metu vyrauja kalbininkų nuomonė, kad miesto pavadinimas kilęs iš asmenvardžio Kaunas. Kas buvo tas Kaunas – nežinia, bet manoma, kad veikiausiai tai galėjęs būti pilies valdovas.
  • Apskrities legenda / istorija: Lietuvos valstybės administracinis-teritorinis vienetas su centru Kaune, matyt, atsirado apie 1398 m., kai oficialiuose dokumentuose minimas Kauno seniūnas Jonas Sungaila. Po 1564–1566 m. administracinės ir teismų reformos Lietuva, išskyrus Žemaitiją, pagal Lenkijos pavyzdį buvo suskirstyta į pavietus (apskritis). Iki tol buvęs nepastovus teritorinis vienetas, Kauno pavietas buvo priskirtas Trakų vaivadijai. Po I pasaulinio karo, atkūrus Lietuvos valstybę, 1918 m. Kauno gubernija padalinta į 7 apskritis, pirmoji šalyje įkurta Kauno apskritis. 1994 m. Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymu vėl atkurta Kauno apskritis.

  Net neabejojame, kad Kauno apskrityje esančios lankytinos vietos garantuos įspūdžius visai šeimai. O tam, kad įspūdžiai nepasimirštų patiems mažiausiems, puiki idėja - lavinamosios kortelės vaikams, taip pat magnetinės lentos ir magnetukai, šios lavinamosios priemonės ne tik suburs visą šeimą, bet ir leis įtvirtinti žinias, kelionėje pamatytus gamtos objektus ar gyvūnijos pasaulį.

  Jeigu ši kelionės kryptis jums patiko ir norite sužinoti dar daugiau smagių ir įdomių kelionės vietų po Lietuvą, kviečiame skaityti daugiau:

  Kelionė po Alytaus apskritį: lankytinos vietos su vaikais ir įdomiausi faktai -

  Ką aplankyti su vaikais Klaipėdos apskrityje? Lankytinos vietos ir įdomiausi faktai -

  Ką verta pamatyti Marijampolės apskrityje: lankytinos vietos su vaikais ir įdomūs faktai -

  Keliaukite po Panevėžio miestą: įdomiausi lankytini objektai su vaikais ir dar negirdėti faktai -

  Įdomiausios lankytinos vietos Šiaulių apskrityje su vaikais ir dar negirdėti faktai -

  Lankytinos vietos Tauragės apskrityje ir dar negirdėtos apskrities įdomybės -